česky  english  magyarul 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Úřad vlády ČR
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Summit V4+Izrael, Budapešť 19. července 2017

Summit v Budapešti byl zahájen dne 19. července 2017 samostatným jednáním předsedů vlád zemí Visegrádské skupiny (V4). Předsedové vlád zemí V4, včetně premiéra Bohuslava Sobotky, se  během něj věnovali především otázce migrace a dvojí kvalitě potravin. 

Poté následovalo společné jednání s předsedou vlády Státu Izrael Benjaminem Netanjahuem. Hlavními tématy diskuze byly vztahy mezi Evropskou unií a Izraelem či boj s terorismem. Česká republika velmi podporuje posílení vztahů mezi Evropskou unií a Izraelem. Jednání Asociační rady by se podle něj mělo uskutečnit co nejdříve. Zejména v oblastech jako je bezpečnost, kyberbezpečnost a boj proti terorismu je tato spolupráce velmi důležitá.

Předsedové vlád zemí V4 a Izraele na závěr přijali společné prohlášení, ve kterém deklarovali zájem na dalším rozvíjení vzájemné spolupráce například v oblasti vědy a výzkumu, kultury a podpoře vzájemného obchodu a investic.

Premiér Bohuslav Sobotka se následně setkal s premiérem Netanjahuem, aby s ním jednal o posílení vzájemné spolupráce mezi Českou republikou a Izraelem.

obr1

 

obr2

 

obr4

 

obr5

 

obr6

Foto: Úřad vlády ČR