česky  english  magyarul 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Podepsání dohody o partnerské spolupráci mezi městy Brno a Debrecen

Debrecen
Dne 19. ledna 2017 byla podepsání dohoda o partnerské spolupráci mezi městy Brno a Debrecen. Dohodu o partnerství podepsal brněnský primátor Petr Vokřál a starosta města Debrecenu Lászlo Papp na stánku města Brna při příležitosti konání veletrhu Regiontour. Podepsání dohody bylo vyústěním dlouhodobých přípravných prací, na kterých se aktivně podíleli i velvyslanci obou států, J. Chmiel  a T. Petö.

V návaznosti na podepsání dohody o partnerské spolupráci měst byla také podepsána smlouva o spolupráci mezi ředitelem Regionální hospodářské komory Brno Čeňkem Absolonen a prezidentem Obchodní a průmyslové komory župy Hajdu-Bihar Ferencem Miklóssy.

V rámci dosavadní spolupráce města Brna a Debrecenu se uskutečnilo již několik aktivit, například výstava o vile Tugendhat v centru MODEM v Debrecenu, prezentace Debrecenu na veletrhu Regiontour 2016 a na brněnských vánočních trzích či navázání kontaktů mezi sportovními kluby FC Zbrojovka Brno a Debreceni VSC.

Mezi další úspěšnou akci roku 2016, která se setkala opět s velice pozitivní reakcí obyvatel Debrecenu, byl v pořadí již 5. ročník Festivalu českého piva, na kterém měli návštěvníci možnost ochutnat i brněnské pivo Starobrno.

2

 

3

foto: Hana Zejdová