česky  english  magyarul 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výstava obrazů české malířky Bereniky Saudkové a kopie malířských děl známého českého zpěváka Karla Gotta

Dne 25.října 2017 byla, při příležitosti oslav státního svátku ČR, zahájena výstava obrazů české malířky Bereniky Saudkové a kopie malířských děl Karla Gotta v prostorách Velvyslanectví ČR v Budapešti.

Obrazy malířky Bereniky Saudkové jsou projevem současné městské kultury evropské civilizace. Z malířských technik preferuje olejomalbu a grafiku a svým pojetím propojuje jak generační styly, tak vytváří zcela nový provokativní komiksový styl.

 

V druhé části výstavy je možno prohlédnout výstavu kopií děl známého českého zpěváka Karla Gotta. Malířské řemeslo pan Karel Gott využívá k relaxaci od náročného světa show-businessu, kde se pohybuje již více než 60 let. Zde vystavená díla jsou zapůjčena ze soukromé sbírky.

 

Výstavu obou umělců zajistila česká společnost ALUKOV vyrábějící designová zastřešení bazénů a teras CORSO. Tato společnost je aktivní na maďarském trhu od roku 2005 a má výrobní linku ve městě Batonyterénye s roční výrobní kapacitou 1 000 zastřešení a teras. Společnost je významným zaměstnavatelem v regionu a je známa svým pozitivním vztahem ke kultuře.

 

Výstavu lze, v prostorách velvyslanectví, shlédnout po předběžné domluvě se sekretariátem ZÚ do 3. listopadu 2017 v době od 9.00 – 15.00 hodin.

1

 

2

 

3

 foto: Milan Šimko