česky  english  magyarul 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

35. Mezinárodní výstava zemědělství a zemědělských strojů „AGROmashEXPO“ v Budapešti, 25.–28. 1. 2017

Ve dnech 25.–28. ledna 2017 se v Budapešti konala 35. Mezinárodní výstava zemědělství a zemědělských strojů „AGROmashEXPO“, které se zúčastnilo 350 domácích a 36 zahraničních vystavovatelů z Evropy na celkové kryté a venkovní ploše 40 000 m2. Souběžně se pořádaly výstavy „Magyar Kert“ (Maďarská zahrada) nebo „Szölészet és Pincészet“ (Vinařství a skladování vína). Výstavu zahájil ministr zemědělství Sándor Fazekas, který ve svém příspěvku vyzdvihl rekordní výsledky maďarského zemědělství v roce 2016. Na výstavě byly zastoupeny tři české společnosti Bednár Fmt., s.r.o. (zemědělské stroje), EuroEco resp. Farmet (zemědělské stroje) a Xtunning resp. AgroEcoPower (softwarové úpravy řídících jednotek pro zemědělské stroje).

Výstavy a slavnostního zahájení se zúčastnil velvyslanec ČR v Maďarsku Juraj Chmiel společně s obchodním radou Vladimírem Randáčkem za doprovodu Tibora Biala, ředitele budapešťské kanceláře CzechTrade.

Výstavu zahájil ministr zemědělství Sándor Fazekas. Ve svém úvodním příspěvku vyzdvihl rekordní výsledky maďarského zemědělství v loňském roce a zdůraznil skutečnost, že sektor zemědělství je, v posledních letech, motorem růstu maďarské ekonomiky. Uvedl, že maďarské zemědělství zvýšilo svůj výkon od roku 2015 o 55 % a zajistilo 50 000 nových pracovních míst. V loňském roce přispělo ke zvýšení HDP země o 21,4 %. V současné době Maďarsko vyváží své zemědělské produkty do 150 zemí světa. 

Českou republiku zastupovali tento rok tři vystavovatelé na celkové ploše přesahující 200 m2 a to společnosti Bednár Fmt., s.r.o. (zemědělské stroje), EuroEco resp. Farmet (zemědělské stroje) a Xtunning resp. AgroEcoPower (softwarové úpravy řídících jednotek pro zemědělské stroje). Při návštěvě českých stánků ředitelé informovali velvyslance Juraje Chmiela o obchodních výsledcích v minulém roce a svých budoucích plánech v teritoriu. Podnikatelům byla přislíbena pomoc při jejich budoucích aktivitách v Maďarsku ze strany velvyslanectví.

Autor: Vladimír Randáček, vedoucí obchodně ekonomického úseku Velvyslanectví ČR v Budapešti

obr2