česky  english  magyarul 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Slavnostní koncert k 100. výročí vzniku Československa v Budapešti

Dne 25. října 2018 uskutečnilo Velvyslanectví České republiky a Slovenské republiky ve spolupráci s  Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem (Univerzita múzických umění Liszta Ferenca) slavnostní koncert v rámci oslav 100. výročí vzniku Československa.
 

V rámci koncertu vystoupili studenti Akademií múzických umění z Prahy a Bratislavy (Matouš Pěruška, Kristína Smetanová, Veronika Bilová, Jana Nagy Juhász, Andrej Vancel) a studenti studující v Budapešti na Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem  z ČR a SK (Jan Vojtek, Kristina Vocetková).

Mezi pozvanými hosty slavnostního koncertu nechyběli představitelé maďarské státní správy, diplomatického sboru, zástupci podnikatelské sféry a Češi a Slováci žijící dlouhodobě v Maďarsku.

Pozvaní hosté ocenili i skutečnost, že se slavnostní koncert uskutečnil v  koncertním sále budovy Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem, která je považována za jednu z nejprestižnějších koncertních síní pro vystoupení interpretů vážné hudby v Budapešti.

V závěru koncertu vystupujícím osobně poděkovali za odvedené skvělé výkony velvyslanci obou zemí J. Chmiel a P. Hamžík.

Slavnostní koncert byl další důstojnou oslavou významného výročí i prezentací existující spolupráce a propojenosti aktivit vzdělávacích institucí vychovávající mladé umělce v Maďarsku, v České republice a v Slovenské republice.

1

foto: Radek Šmejkal

2

 foto:Ludové noviny/www.luno.hu

3

foto:Ludové noviny/www.luno.hu

4

foto:Ludové noviny/www.luno.hu

5

foto: Ludové noviny/www.luno.hu

6

foto: Ludové noviny/www.luno.hu