česky  english  magyarul 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

I za současné situace lze v Maďarsku dělat úspěšně obchod

V současné době není situace v Maďarsku – podobně jako v ostatních zemích – jednoduchá. Dochází k uzavírání některých průmyslových závodů, postiženy jsou i sektory turismu či pohostinství. Uzavření hranic pro cizince (bez povolení k pobytu) omezuje i možnosti vést osobní obchodní jednání. Nicméně příklad firmy Moram ukazuje, že i za této mimořádné situace lze stále uzavírat úspěšné obchodní případy. 

Hodonínská firma Moram získala tento týden od maďarské obce Pilisborosjeno objednávku na produkt na opravu silničních komunikací Infraset Standard. Vzhledem k tomu, že není díky uzavřeným hranicím možné provést osobní zaškolení budoucích uživatelů technologie, bude zaškolení realizováno pomocí instruktážního videa převedeného do maďarské verze.  

Současná situace přináší příležitosti pro firmy, které jsou schopny nabídnout pomoc v boji proti šíření viru. ZÚ Budapešť se v této souvislosti snaží podpořit české firmy, které nabízejí své výrobky a technologie pro maďarské zdravotnictví – např. pro nově budovanou mobilní nemocnici ve městě Kiskunhalas, která je budována v reakci na současnou krizi.

Petr Michálek - ekonomický diplomat Velvyslanectví ČR v Budapešti

1

Foto: firma Moram