česky  english  magyarul 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Maďarsko: aktuální informace o opatřeních v souvislosti se šířením koronaviru (COVID-19)

Maďarsko má otevřené hranice. Nadále jsou platná omezení pro cestující letecky. Vstup do hotelů, restaurací a většiny lázní (mimo Budapešť) je bez omezení. 

1. Vstup  na území Maďarska

Osoby, které cestují pozemní cestou (i občané ČR) ze Slovenska, Rakouska, Chorvatska, Slovinska, Srbska, Rumunska nebo Ukrajiny mohou vstoupit na území Maďarska bez omezení, tj. bez povinnosti doložit bezinfekčnost (certifikát o provedeném očkování nebo prodělané nemoci).  

Cestující letecky musí při vstupu na území Maďarska doložit doklad o bezinfekčnosti, tj. očkování, prodělání onemocnění COVID-19, nebo PCR test. Výjimku mají děti do 18 let cestující společně pod dohledem chráněné osoby (s rodiči, prarodiči).

Omezení při vstupu letecky se dále nevztahují na:

- osoby s diplomatickým a služebním pasem;

- osoby, které prokáží, že v posledních šesti měsících překonaly nákazu Covid19 (doporučujeme dvoujazyčné potvrzení Č-A od lékaře);

- občané EU a cizinci s pobytovým povolením ve státech EU, kteří cestují ze států EU a věrohodně prokážou, že cestují s cílem vykonávat obchodní nebo hospodářskou činnost, vzor Potvrzení (PDF, 209 KB), není potřeba předložit PCR test;

- profesionální sportovce a umělce přijíždějící na sportovní (mezinárodní) či na kulturní událost – doloží pozvání maďarské instituce a negativní test PCR, ne starší 3 dnů;

- diváky sportovní (mezinárodní) či kulturní události na pobyt do 72 hod. - doloží vstupenku a negativní PCR test na Covid19 s potvrzením v angličtině nebo maďarštině ne starší 3 dnů;

Tranzit zůstává zachován bez omezení.

2. Opatření

Všichni jsou povinni, s výjimkou nezletilých osob mladších šesti let, nosit roušky v prostředcích veřejné dopravy a na nástupištích, dále v sociálních a zdravotních zařízeních, obchodech, restauracích, úřadech, kulturních a sportovních akcích. 

Vstup do hotelů, restaurací a většiny lázní je bez omezení. Lázně v Budapešti od 20. 11. 2021 vyžadují ke vstupu potvrzení o očkování nebo prodělané nemoci. Stejně tak i Vánoční trhy v Budapešti mohou navštívit pouze očkovaní anebo osoby, které prodělaly nemoc Covid19. 

Nadále platí omezení pro sportovní události, noční kluby a festivaly, kam je možný vstup pouze pro osoby s potvrzením o bezinfekčnosti (s certifikátem o provedeném očkování, prodělané nemoci nebo o negativním PCR testu ne starším 72 hodin).

3. Odkazy na místní instituce: 

Maďarské policie

Operativního střediska

Národního zdravotnického centra (Nemzeti Népegészségügyi Központ)

4. Návrat do České republiky

Podmínky vstupu na území ČR při návratu ze zahraničí najdete zde.

Místa k testování v Maďarsku jsou na stránkách Národního zdravotnického centra nebo např. u soukromé laboratoře Whitelab.