česky  english  magyarul 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva hejtmanky Středočeského kraje v Budapešti

Ve dnech 26. – 29. 11. 2019 navštívila  hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová se svou delegací Budapešť. Setkala se zde zejména s ministrem inovací a technologií László Palkovicsem a s vedením Pešťské župy, včetně předsedy zastupitelstva Istvánem Szabóem.

Delegaci paní hejtmanky při jednáních doprovázeli velvyslanec Tibor Bial a politický rada Milan Šimko. S ministrem Palkovicsem byly projednány praktické zkušenosti z budování inovačních center a oblasti možné spolupráce, např. smart řešení pro obce a města. Při setkání s vedením župy vyšlo najevo, že oba regiony čelí podobným problémům při úsilí zlepšit podmínky života obyvatel, a obě strany se proto dohodly na sdílení dobré praxe, kterou také rozšíří na Visegradskou skupinu.

Uskutečnila se i schůzka na Velvyslanectví ČR, jejímž cílem bylo seznámit delegaci Středočeského kraje s možnostmi spolupráce při prezentaci kraje jako turistické destinace, centra kultury, moderního českého průmyslu a agrární výroby. Výsledkem setkání byla rámcová dohoda o realizaci několika projektů v roce 2020, týkajících se spolupráce velvyslanectví s kulturními institucemi (například zapůjčení výstav), prezentace kraje jako významného pěstitele chmele a aktivit na podporu partnerství měst a obcí.

Galerie


HejtmankaCZ