česky  english  magyarul 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva premiéra a ministryně financí v Budapešti

Předseda vlády ČR Andrej Babiš navštívil Budapešť u příležitosti demografického summitu, kde vystoupil 5. září 2019 spolu s maďarským premiérem Viktorem Orbánem, srbským prezidentem Aleksandarem Vučićem, bývalým premiérem Austrálie Tonym Abbottem, bulharskou místopředsedkyní vlády Marijanou Nikolovou, maďarským kardinálem Péterem Erdőem a hlavami maďarské evangelické a kalvinistické církve a vrchním rabínem. S nimi a slovenským premiérem Peterem Pellegrinim se setkal i na večeři 4. září 2019.

Andrej Babiš při té příležitosti 5. září na velvyslanectví ČR promluvil k účastníkům celodenního setkání českých a maďarských měst a obcí, sešel se s přítomnými podnikateli a poskytl rozhovor maďarským i českým novinářům.

Premiéra doprovázely ministryně financí Alena Schillerová a náměstkyně pro řízení Sekce Kabinetu předsedy vlády Tünde Bartha, která posléze vystoupila 6. září na demografickém summitu. Ministryně Schillerová uskutečnila na okraj summitu 4. září pracovní večeři s maďarským ministrem financí Mihályem Vargou.

https://www.bdselsoacsalad.hu/en

Galerie