česky  english  magyarul 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Předání ceny Gratias Agit 2020

Dne 15. 10. 2020 předal velvyslanec Tibor Bial, z pověření ministra zahraničních věcí České republiky, Tomáše Petříčka, cenu Gratias Agit 2020 Ottó Zachárovi za šíření dobrého jména České republiky ve světě. 

Obvykle bývá cena Gratias Agit 2020 předávána osobně ministrem zahraničních věcí v Černínském paláci v Praze, letos byla cena z důvodu pandemie předána na Velvyslanectví ČR v Budapešti laureátovi ceny panu Ottó Zachárovi z Maďarska, zakladateli a dlouholetému předsedovi Společnosti přátel Bohemia. Na jeho počest byla znovu vystavena ve velkém sále velvyslanectví jeho sbírka fotografií „Pražská domovní znamení“.

Zdravici pana ministra mohli účastníci předání sledovat prostřednictvím videoprojekce.   

Na slavnostním předání vystoupila Lucie Juránková, česká operní pěvkyně, sopranistka, absolventka Akademie múzických umění v Praze pod vedením prof. Naděždy Kniplové. Lucie Juránková působí na domácích i zahraničních podiích. Na programu zazněla píseň Antonína Dvořáka: "Když mne stará matka" a árie z Rusalky "Měsíčku na nebi hlubokém".

Předání proběhlo za účasti pracovníků velvyslanectví, Českého centra a členů Společnosti přátel Bohemia. Ze slavnosti byl pořízen videozáznam.  

 

Galerie


Gratias Agit