česky  english  magyarul 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZU
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Předání Mezinárodní visegrádské ceny

Dne 2. září výkonná ředitelka Mezinárodního visegrádského fondu, velvyslankyně Edit Szilágyiné Bátorfi, předala v budově velvyslanectví generálnímu řediteli Etnografického muzea v Szentendre, dr. Miklós Cserimu, Mezinárodní visegrádskou cenu.

O udělení ocenění rozhodli ministři kultury Visegrádské čtyřky na svém 29. zasedání.

Ministři kultury Visegrádské čtyřky na svém zasedání ve Víglasu na Slovensku rozhodli, že Mezinárodní visegrádská cena za rok 2018 byla udělena Etnografickému muzeu v Szentendre  . za organizaci konference „Skanzeny ve střední Evropě - vznikající muzea a místní komunity” během maďarského předsednictví Visegrádské skupiny v roce 2018.

Cena je každý rok udělena jedné osobnosti nebo instituci pro podporu středoevropské duchovnosti a úspěchů v kulturní spolupráci zemí Visegrádu. Je důležité, aby aktivity vítěze byly propojeny alespoň se třemi visegrádskými zeměmi - prostřednictvím společných programů a spolupráce.

Na mezinárodní konferenci Skanzeny ve střední Evropě - vznikající muzea a místní komunity, která se konala ve Skanzenu v roce 2018, hostil Skanzen profesionály z muzeí z okolních zemí. Na konferenci byly diskutovány možnosti jednoho z nejdynamičtěji se rozvíjejícího typu muzea na světě ve Střední Evropě.

Mezinárodní visegrádská cena se uděluje od roku 2004.

Galerie


Visegradska cena