česky  english  magyarul 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česká účast na stavebním veletrhu CONSTRUMA v Budapešti, 6. – 10. 4. 2016

Letošního již 35. ročníku tohoto veletrhu, který se konal v budapešťském veletržním areálu HUNGEXPO na ploše více než 19 000 m2, se zúčastnilo 584 zahraničních vystavovatelů z celkem 15 zemí. Veletrh navštívilo přes 55 000 návštěvníků. Stěžejním tématem letošního ročníku veletrhu byly inovativní stavební materiály.
 

Součástí veletrhu byly i následující doprovodné odborné výstavy a konference:

- odborná výstava s názvem RENEO na téma obnovitelných zdrojů, která se soustředila na doprovodné akce se zaměřením na energetickou účinnost a obnovitelné zdroje energie

-    výstava OtthonDesign - bytová architektura, design a kuchyně

-    výstava Download Design Baby - kreativní nábytek pro děti do tří let

-    výstava CONSTRUMA Kert – největší výstava ozdobných rostlin a zahrad

-    konference „Green City“ - zelená infrastruktura a trh nemovitostí

 

Česká republika se letošního ročníku veletrhu účastnila oficiálním stánkem Agentury CzechTrade s celkovou plochou 72 m2, kde mělo své zastoupení celkem 8 českých firem ze sektoru stavebnictví. Jednalo se o následující společnosti: FERT a.s. (ocelové a betonové výstuže), GAPA MB s.r.o. (průmyslové rohože), Obzor VD Zlín (domovní vypínače, rozdělovače léků a lisované plasty pro automobilový průmysl), Lift Nuova CZ s.r.o. (výtahové konstrukce a lišty, výtahové kabiny), Česká Žula s.r.o. (obklady ze žuly pro zahrady a stavebnictví), EMAGRA s.r.o. (kancelářský nábytek, židle a křesla), Mateicius a.s. (zateplování fasád, hadice, plasty a trubky pro optické kabely a IT telekomunikace), SIKO Koupelny a.s. (vybavení koupelen).

 

Zúčastněné české vystavovatele navštívil v průběhu veletrhu obchodní rada Vladimír Randáček společně s konzulem Milanem Šimkem a politickým radou Jozefem Kollárem. Všichni čeští vystavovatelé vyjádřili při osobním jednáním velkou spokojenost jak se spoluprací s Agenturou CzechTrade Budapešť a jejím ředitelem Tiborem Bialem, tak s výsledky své účasti, neboť si odnesli řadu nových kontaktů a zejména poptávek pro výrobky, které vystavovali. Velvyslanectví ČR v Budapešti s Agenturou CzechTrade Budapešť nabídly českým vystavovatelům pomoc s případnou propagací jejich výrobků v prostorách zastupitelského úřadu.

 

Maďarský stavební průmysl dostal nový impuls prostřednictvím vládních opatření ze začátku letošního roku ve formě daňových úlev a výhodných finančních půjček na nákup bytů nebo rekonstrukcí nemovitostí pro rodiny s dětmi. Vedle toho růst mezd a nízká inflace v posledním období jsou dalším impulsem pro růst tempa ve stavebnictví jak pro korporátní, tak soukromou sféru, neboť investiční prostředí je příznivější než kdykoliv předtím. V posledním roce došlo rovněž k výraznému oživení trhu s nemovitostmi.