česky  english  magyarul 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Maďarští odborní novináři navštívili Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně

V rámci projektu ekonomické diplomacie zorganizovalo ve dnech 1.-2. října Velvyslanectví ČR v Budapešti incomingovou misi maďarských novinářů na Mezinárodní strojírenský veletrh (MSV) v Brně. Cílem bylo podpořit medializaci 60. ročníku tohoto 2. největšího strojírenského veletrhu v Evropě a českého strojírenství v maďarských odborných médiích. Misi finančně podpořilo Ministerstvo zahraničních věcí ČR. 

Během programu zavítali maďarští novináři i do Exportního domu, kde se setkali se státním tajemníkem MZV Miloslavem Staškem a velvyslancem České republiky v Maďarsku Jurajem Chmielem. V rámci společné diskuse se dozvěděli více o významu MSV pro český průmysl, o českých firmách coby průmyslově a technologicky vyspělých partnerů a o stávajících česko-maďarských obchodních vztazích. Během návštěvy veletrhu se maďarští novináři rovněž setkali s velvyslancem Maďarska v České republice Miklósem Borosem a vedením Česko maďarské obchodní komory. 

Mezinárodní strojírenský veletrh se koná každoročně na brněnském výstavišti. Jedná se o nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě, s každoroční účastí více než 1 600 vystavovatelů ze 30 zemí světa a 80 tis. návštěvníků. Veletrhu je tradičně věnována vysoká mediální pozornost, akredituje se přes čtyři sta novinářů. Součástí veletrhu je špičkový doprovodný program odborných konferencí, seminářů a workshopů na aktuální technická, obchodní a ekonomická témata. K vidění jsou zde nové špičkové technologie, robotické inovativní stroje a další zajímavé noviny ze světa průmyslu. Bližší informace o MSV lze nalézt na http://www.bvv.cz/msv/msv-2018/.

 

1

 Setkání v Exportním domě

 foto: zdroj MZV