česky  english  magyarul 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: www.kormany.gov.hu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Obchodní příležitost v Maďarsku pro české firmy, které vyrábí autobusy

Maďarský autobusový park stárne a bude muset docházet k jeho obnově. Dle ministra pro technologie a inovace Dr. Lázsla Palkovicse by mělo být nahrazeno 6000 autobusů (z celkových 17 000), přičemž se odhaduje, že domácí autobusový průmysl bude během příštích čtyř let schopen vyrobit jen 3000 vozů. Vzniká tak příležitost pro české firmy. 

Dle Maďarského národního výboru pro nákup autobusů (Nemzeti Autóbusz Beszerzési Bizottság - NABB) by mělo být tento rok zahájeno výběrové řízení pro 700-800 autobusů, přičemž dle předsedy Asociace výrobců maďarských autobusů - Sándora Vincze-Papa, lze očekávat, že v maďarských továrnách může být tento rok vyrobeno cca 450 - 500 autobusů (v roce 2018 to bylo 350). Tendry budou k dispozici na webové stránce http://www.ted.europa.eu .


Dle ministra Palkovicse by v oblasti veřejné dopravy měly hrát důležitou roli autobusy využívající ekologické technologie, zároveň s tím lze očekávat i možný zájem o speciální školní autobusy. Na maďarský trh již nyní vyváží autobusy česká firma Iveco Czech Republic, a. s., Škoda Electric a.s. pak ve spolupráci s firmou Solaris Bus & Coach S.A. dodává do Maďarska trolejbusy.


Autor textu: Tanja Szelezsán, ekonomický specialista