česky  english  magyarul 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Placené úseky silnic v Maďarsku

Velvyslanectví České republiky v Budapešti opětovně upozorňuje řidiče na systém zpoplatněných komunikací za přejezd v Maďarsku.

 

Základní informace o systému, včetně přehledu všech zpoplatněných silnic, výše poplatku dle kategorizace vozidel, možnosti plateb atd., lze získat na níže uvedených webových stránkách:

http://www.toll-charge.hu/Road-network/

Velvyslanectví České republiky v Budapešti doporučuje řidičům provést úhradu za plánované projetí zpoplatněného úseku komunikace v Maďarsku předem prostřednictvím internetu, nebo nejpozději na hraničním přechodu.

Zpoplatněné úseky jsou vybaveny kamerovým systémem a v případě, že vozidlo nemá elektronickou dálniční známku, je automaticky zařazováno dle SPZ do seznamu pokutovaných vozidel. 

S ohledem  na četnost přestupků za nezaplacení poplatku za projetí zpoplatněného úseku za hraničním přechod Jarovce/Rajka po propojovací silnici M15  směrem na dálnici M1 (směr Budapešť nebo Vídeň) ZÚ Budapešť upozorňuje na skutečnost, že tato část silnice je zpoplatněná už od hraničního přechodu tj. řidič vozidla by měl mít zaplacenou dálniční známku – v současné době ji lze koupit jak na slovenské straně hraničního přechodu, tak na maďarské straně (alternativou je benzinová stanice v Rajce, nicméně k ní je třeba přijet po staré silnici z Bratislavy – ne po dálničním přechodu.

Řidičům nákladních vozidel a kamionů doporučujeme před započetím cesty důkladně prostudovat stránky www.hu-go.hu , zejména oddíl:

https://www.hu-go.hu/articles/article/nejastj-chyby-v-souvislosti-s-e-mtnm-1.