česky  english  magyarul 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Web
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Povinné sčítání lidu, domů a bytů 2021 proběhne pro osoby s hlášeným pobytem v ČR, které žijí v zahraničí, od 27. března do 9. dubna 2021 online

O půlnoci z pátku 26. na sobotu 27. března 2021 začne v ČR sčítání lidu, domů a bytů 2021.  Mimo území ČR nebudou k dispozici tištěné formuláře, od 27. března do 9. dubna 2021 ale bude možné odkudkoliv vyplnit formulář přes internet na http://www.scitani.cz/  nebo v mobilní aplikaci, kterou lze nalézt v Google Play i App Store pod názvem "Sčítání21". 

K přihlášení se použije číslo platného osobního dokladu vydaného ČR (občanský průkaz, cestovní pas nebo doklady vydané cizincům) a datum narození.

Sčítání je povinné i pro osoby (jak občany ČR, tak i cizí státní příslušníky) s hlášeným pobytem v ČR, které žijí v zahraničí. Občanů ČR žijících v zahraničí, kteří mají na území ČR ukončený pobyt, se sčítání netýká.

Vyplnění formuláře online si zajišťuje každý sám, v případě rodiny lze vyplnit jeden formulář za celou společnou domácnost. Zastupitelské úřady nezajišťují při sčítání lidu, resp. vyplňování formulářů žádné úkoly s výjimkou obecné  informace.            

S konkrétními  dotazy se lze obracet na informační linky Českého statistického úřadu: +420 274 056 789 nebo +420 840 30 40 50.

Bližší informace naleznete níže v přiloženém informačním letáku Sčítání lidu 2021 (PDF, 513 KB) nebo na webových stránkách Českého statistického úřadu , kde je podrobně vysvětleno, jak formulář vyplnit.