česky  english  magyarul 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministryně spravedlnosti ČR Marie Benešová v Budapešti

Ve čtvrtek 30. 1. 2020 ministryně spravedlnosti Judit Varga přivítala českou ministryni spravedlnosti Marii Benešovou.

Ministryně přezkoumaly a hodnotily dvoustranné vztahy mezi svými zeměmi jako vynikající. Účastníci se také shodli na prioritních otázkách Evropské unie.

Ministryně si navíc vyměnily názory na otázky s vysokou prioritou ve svých zemích, na právní otázky týkající se fungování nadnárodních technologických společností a shodly se na nutnosti posílení spolupráce v rámci V4.

Nejvyšší státní zástupce Péter Polt pohostil českou delegaci obědem, během kterého si v přátelském duchu vyměnili své zkušenosti a informovali se vzájemně o změnách od poslední návštěvy paní ministryně v Maďarsku.

Paní ministryni přijal i předseda Národního soudního úřadu György Senyei. Během setkání připomněli, že Česká republika a Maďarsko jsou spojeny nejen svou geografickou blízkostí a společnou historií, ale také římským a kontinentálním právním kořenem právních systémů, jakož i současnou změnou režimu a přistoupením k Evropské unii.  Vzájemně si představili aktuální model soudní správy v obou zemích, systém uplatňování a hodnocení soudců, současný stav digitalizace soudnictví a institucionální systém justičního vzdělávání.

Galerie


Benešová