español  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Celonárodní stávka v Argentině 30. dubna 2019

V úterý 30. dubna 2019 bude na celém území Argentiny probíhat další velká stávka, které se zúčastní většina odborových organizací. Bude zásadně ochromen chod země, zejména veřejné infrastruktury a služeb.

Dle dostupných informací nebude fungovat vnitrostátní letecké spojení, metro v hlavním městě Buenos Aires, bankovní pobočky a automaty a odvoz odpadu. Provoz autobusových linek v Buenos Aires a vnitrostátní vlakové spojení by měly zůstat zachovány. Nemocnice omezí svůj provoz na pohotovost.

Velvyslanectví ČR v Buenos Aires doporučuje, aby cestující, kteří na 30. dubna plánují přiletět nebo odletět do nebo z Argentiny, konzultovali svoje cestovní plány s leteckou společností, neboť dopad na mezinárodní spojení dosud není přesně znám a může se mezi jednotlivými aerolinkami lišit. Doporučujeme vyhnout se během úterý z bezpečnostních důvodů centru hlavního města, především v blízkosti bulváru 9 de julio nebo prezidentského paláce Casa Rosada. Jelikož ve středu 1. května proběhnou oslavy Svátku práce, nelze vyloučit, že sociální protesty budou pokračovat.