español  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Argentina zveřejnila ambiciózní plán modernizace příměstských železnic

Ministr dopravy G. Dietrich zveřejnil velmi ambiciózní plán modernizace příměstských železnic ve velkém Buenos Aires. Ta by se měla uskutečnit v příštích 8 letech a celkové náklady mají dosáhnout 14 mld. USD. Modernizováno bude všech 7 linek včetně 278 nádraží a zastávek a 851 km tratí.

Ministr dopravy G. Dietrich zveřejnil velmi ambiciózní plán modernizace příměstských železnic ve velkém Buenos Aires. Ta by se měla uskutečnit v příštích 8 letech a celkové náklady mají dosáhnout 14 mld. USD. Modernizováno bude všech 7 linek včetně 278 nádraží a zastávek a 851 km tratí. O tom, jak byla vlaková doprava v posledních desetiletích zanedbávána, svědčí i fakt, že 57 % z 851 km tratí je ve velmi špatném stavu, elektrický systém některých linek má kabely staré 80 let, průměrný věk souprav je 30 let.

Pro české firmy se nabízí možnost dodávek elektrických vlakových souprav, na které je vyčleněno 3,24 mld. USD, obnova železničních svršků (570 mil. USD) nebo výměna elektrických systémů a signalizace (100 mil. USD). Celý projekt má být financován částečně argentinskou vládou, další části budou financovat mezinárodní finanční instituce a dodavatelé, na zbytek si země půjčí. Důležitá pro případný úspěch českých firem bude možnost financování. Argentina se splacením pohledávek hedge fondů dostala z platební neschopnosti, nicméně potrvá ještě určitou dobu, než jí ratingové agentury zlepší rating. Bližší podrobnosti lze nalézt na stránkách Státní správy železnic.

 

Autor: Ludevít Hrúz

Zastupitelský úřad Buenos Aires