español  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Buenos Aires
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Argentinská Córdoba a český export

Česká republika se zviditelnila ve druhém největším argentinském městě, v Córdobě. Velvyslanec a obchodní rada se sešli s podnikateli, představili Plzeňský Prazdroj argentinským klientům a obchodní rada jednal se třemi firmami o obchodní spolupráci s českými firmami.
 

27. a 28. října v Córdobě velvyslanec Karel Beran a obchodní rada Tomáš Hart pracovali ve prospěch českého exportu a českých firem, které chtějí prodávat výrobky do druhého největšího ekonomického centra Argentiny. Ve spolupráci s místní podnikatelskou organizaci ProCórdoba uspořádali dopolední seminář pro cordobské podnikatele. Velvyslanec představil Českou republiku jako rostoucí ekonomiku se silným tahem na export a firmami, které nabízejí výrobky světové kvality. Obchodní rada pokračoval představením hlavních oborů českého průmyslu a firem, které v nich působí.

Pokračoval konkrétními příklady firem, které už do Córdoby vyvážejí: flexotiskové stroje Soma, ekologické stavební panely Ekopanely, stroje na úpravu a analýzu roztoků Mega. Představil také české trolejbusy, které chceme městu nabídnout při modernizaci vozového parku veřejné dopravy.
Při odpolední společenské akci více než sto hostům představili Plzeňský Prazdroj, jehož první zásilka dorazila do Argentiny teprve před dvěma týdny a šlo tedy o jeho první veřejné představení.

Prezentace Córdoba

Prezentace Córdoba

Obchodní rada poté ještě samostatně navštívil tři podniky, se kterými chtějí spolupracovat české firmy: místní pobočku Volkswagen (nabídka strojírenských technologií), La Escombrera (zapojení do kruhové ekonomiky) a výrobce letadel Fadea (nabídka částí a komponentů pro argentinská letadla Pampa).

Provincie Córdoba je druhým ekonomicky nejdůležitějším regionem Argentiny. Společně s provinciemi Entre Rios a Santa Fe tvoří tzv. Region Centro a má přes 7,7 milionu obyvatel. Córdoba je centrem automobilového průmyslu Argentiny, také strojírenského a leteckého průmyslu. Disponuje velkým lidským kapitálem, který městu poskytuje 11 univerzit.
 

Tomáš Hart, obchodní rada, Velvyslanectví ČR v Buenos Aires

Plzeňský Prazdroj v Córdobě

Plzeňský Prazdroj v Córdobě