español  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Buenos Aires
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České firmy jsou si vědomy potenciálu Argentiny v oblasti energetiky

Dne 14. října 2019 proběhla na Velvyslanectví ČR v Buenos Aires videokonference mezi českou společností ŽĎAS a argentinskou firmou Cooperativa Eléctrica de Rio Grande. ŽĎAS vyvinula a patentovala hydroelektrickou vodní turbínu „Protur”, která je napájena solární energií a je zcela autonomní.

Videokonference se zúčastnil prezident firmy Cooperativa Eléctrica Santiago Barrientos a státní tajemník pro energetiku a uhlovodík Omar Daniel Nogar, který je zároveň předsedou Výboru pro technické záležitosti Federální rady pro energii, ve které je zastoupena řada argentinských provincií. Současně byli přítomni honorární konzul ČR v Córdobě Daniel Villalón a technický manažer firmy Cooperativa Eléctrica Walter García.

Videohovor řídil velvyslanec Karel Beran, který propojil obě partnerské firmy za účelem identifikace pozitiv spolupráce a vytvoření základu pro dlouhodobý vztah. Cooperativa Eléctrica vyhodnotí výhody nákupu vybavení od firmy ŽĎAS; vzhledem k výrobní a technické kapacitě argentinské společnosti i bezcelnímu pásmu, ve kterém se pohybuje, existuje slibná obchodní příležitost pro český subjekt.