español  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Geralt @ Pixabay (ilustrační foto)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Schůzka s ministryní průmyslu a obchodu Paraguaye: prohloubení obchodně-ekonomické spolupráce

ČR by uvítala zintenzivnění hospodářské spolupráce s Paraguayí. Během mezinárodního potravinářského a nápojového veletrhu Anuga v Kolíně nad Rýnem se dne 5. října 2019 uskutečnilo jednání mezi českou a paraguayskou delegací, které vedli náměstek ministra zemědělství pan Jindřich Fialka a ministryně průmyslu a obchodu Paraguaye paní Liz Cramer.

Veletrhu Anuga se za českou stranu dále zúčastnili paní Eva Bartoňová, vedoucí oddělení Amerik Ministerstva průmyslu a obchodu, a pan Martin Štěpánek, ředitel odboru potravinářského Ministerstva zemědělství. Paraguayská strana byla kromě paní ministryně a jejího náměstka pana Luise Llamosase zastoupena panem Didierem Olmedem, náměstkem ministra zahraničních věcí, a předsedy několika hospodářských platforem. Pan náměstek Fialka s paní ministryní Cramer se shodli na oboustranném zájmu na větším propojení podnikatelských prostředí obou zemí.

Velvyslanectví ČR v Buenos Aires dlouhodobě usiluje o prohloubení obchodně-ekonomické spolupráce s Paraguayí, skýtající zajímavé možnosti pro české firmy, které by profitovaly z potenciální bilaterální dohody o hospodářské spolupráci s touto zemí. V květnu letošního roku uskutečnil velvyslanec Karel Beran v této záležitosti jednání na paraguayském Ministerstvu průmyslu a obchodu.

Velvyslanectví bude pokračovat ve snahách o navýšení participace českých subjektů v Paraguayi. ČR má zemi co nabídnout zejména v zemědělství, potravinářství, agrotechnologiích, dopravě, leteckém průmyslu, obranném průmyslu či v sektoru IT. Doufá se rovněž v brzké usnadnění vstupu na paraguayský trh díky dohodě EU-Mercosur, na jejímž uzavření má Paraguay zájem a ČR ho aktivně podporuje.