español  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Sektorová mise obranného a leteckého průmyslu v Argentině


Ve dnech 22.-23.3.2017 navštívila Argentinu delegace obranného a leteckého průmyslu, kterou svou přítomností podpořil náměstek ministra průmyslu a obchodu Vladimír Bärtl. Nejdůležitější akcí byla prezentace, která se uskutečnila dne 22.3. v prostorách zastupitelského úřadu a jíž se zúčastnili zástupci ministerstva obrany a vnitra a další hosté.
 

Náměstek V. Bartl zahajuje prezentaci

Náměstek V. Bartl zahajuje prezentaci

 

Zastupitelský úřad připravil misi ve spolupráci s ministerstvem obrany, s odborem ekonomické diplomacie MZV a ministerstvem průmyslu a obchodu. Akce byla financována v rámci projektu ekonomické diplomacie z prostředků výše uvedených ministerstev.

Mise se zúčastnily společnosti Česká zbrojovka a.s., LOM Praha s.p., Jawa s.r.o. a EGAP. Prezentace obranného a leteckého průmyslu se uskutečnila v prostorách zastupitelského úřadu a za argentinskou stranu se jí zúčastnila ředitelka výzkumu a technologického rozvoje Generálního štábu a zástupci dalších složek armády. Dále byli přítomni zástupci ministerstva vnitra a ministerstva zahraničí, místní zástupce České zbrojovky a další hosté. Náměstek V. Bärtl na úvod představil přítomné firmy, které mají plnou podporu českého státu. Po něm vystoupil ředitel odboru průmyslové spolupráce v obranném průmyslu MO T. Kopečný, který krátce shrnul aktivity českého obranného a leteckého průmyslu a vyjádřil přesvědčení, že mise umožní firmám získat nové kontakty a  přispěje k rozvoji vzájemných vztahů v sektoru obrany. Představitelé zúčastněných firem poté v powerpointových prezentacích představili výrobní program mateřských závodů. a zodpověděli dotazy přítomných.

Na závěr akce proběhl koktejl, během nějž měli zástupci firem možnost se neformálně setkat s přítomnými zástupci armády a ministerstva vnitra. Koktejl posloužil k domluvení několika schůzek, které se uskutečnily následující den.

V doprovodném programu se náměstek V. Bärtl setkal s předtaviteli státní správy a poskytl rozhovor Televisión Pública, hlavnímu kanálu veřejné televize, ve kterém zdůraznil připravenost ČR ke spolupráci v sektoru obrany a bezpečnosti.

Ludevít Hrúz, obchodní rada, zastupitelský úřad Buenos Aires