español  česky 

rozšířené vyhledávání

Autobusová doprava

Nejrozšířenějším a pro běžného zahraničního návštěvníka nejvýhodnějším způsobem dopravy po území Argentiny je dálková autobusová doprava. Z Buenos Aires je možné dostat se přímými linkami téměř do všech větších měst Argentiny – dálkových autobusových společností operuje na těchto trasách několik desítek a všechny se vyznačují velmi kvalitními službami a cestovním komfortem.

K dispozici je několik cestovních tříd: od nejlevnějšího „servicio regular“ nebo „servicio común“, přes tzv. pololůžko („semi – cama“) až po lůžkovou úpravu („coche – cama“); některé větší společnosti provozují i nadstandardní luxusní servis „Royal Suit“ nebo „servicio VIP“. Na velké vzdálenosti doporučujeme cestovat ve vyšších třídách (příplatky nejsou vysoké a v každém případě se vyplatí) a využívat četných nočních spojů. Jízdenky ve vyšších třídách obyčejně zahrnují i lehké stravování a nealkoholické nápoje zdarma. Velká zavazadla se ukládají do zavazadlového prostoru proti stvrzence, menší příruční zavazadla si cestující bere na palubu – dbejte vždy na to, abyste měli vaše cestovní doklady a všechny další cennosti vždy u sebe; počítejte také s poměrně častými kontrolami cestujících ze strany argentinské policie, zejména při přejíždění z jedné provincie do druhé.

Všechny hlavní spoje odjíždějí z Buenos Aires z hlavního autobusového nádraží Retiro v centru města – vzhledem k velkému pohybu cestujících doporučujeme věnovat zvýšenou pozornost všem vašim zavazadlům a osobním věcem. Ve druhém patře autobusového nádraží jsou soustředěny prodejní kanceláře jízdenek všech dopravních společností. Z autobusového nádraží Retiro odjíždějí také všechny mezinárodní spoje – Buenos Aires má pravidelné autobusové spojení se všemi sousedními zeměmi: Chile, Paraguayí, Uruguayí, Brazílií a Bolívií.

Z internetového protálu Bus America (k dispozici pouze ve španělštině) se můžete dostat na stránky všech hlavních autobusových dopravních společností provozujících dálkové spoje po argentinském území a mezinárodní linky do sousedních zemí.

Buenos Aires, autobusové nádraží Retiro