español  česky 

rozšířené vyhledávání

Informace pro cesty a pobyt v Argentině

ZÚ Buenos Aires si dovoluje upozornit na nejčastější případy drobné kriminality v hlavním městě

El Caminito a čtvrť La Boca

Vzhledem k velmi vysoké pravděpodobnosti přepadení doporučujeme omezit pobyt na území turisticky velmi navštěvované oblasti El Caminito, ohraničené ulicemi Magallanes, Garibaldi, Gral. Gregorio Araoz de Lamadrid a Dr. del Valle Iberlucea, kde hlídkuje turistická policie. Silně nedoporučujeme prodlužovat pobyt po 18:00 hod. K dopravě lze využít taxislužby či turistického autobusu www.buenosairesbus.com, který zastavuje i u nedalekého stadionu Boca Juniors „La Bombonera“. Ostatní části čtvrti Boca (s výjimkou kulturního komplexu „La Usina del Arte“ jsou vzhledem ke kriminalitě k návštěvě zcela nevhodné. V žádném případě nedoporučujeme cestu z Bocy do Centra jít pěšky.   

Nádraží a autobusový terminál El Retiro

Cestujícím využívající výše uvedené terminály velmi doporučujeme dávat extrémní pozor na osobní věci. Velký pohyb osob přitahuje rovněž kapsáře a zloděje, kteří se zaměřují zejména na batůžky s osobními doklady a cennostmi či fotografické brašny. Doporučujeme nezdržovat se tam delší dobu, než nutnou pro nástup či výstup z dopravních prostředků. Opatrnost je třeba věnovat i opuštění terminálu v nočních hodinách. Je lepší využít taxislužby.

Oblast mezi Microcentro a Puerto Madero

Velký pohyb osob a turistů v této části města přitahují kapsáře. Klasický trik je postříkání tekutinou. Následně ochotný dobře oblečený Argentinec přistoupí a pomáhá „očišťovat“. Při této příležitosti se postará o zmizení obsahu zadních kapes či příručního batůžku. V blízkosti ho již čeká komplic, který za pomocí auta či motocyklu pomáhá rychle opustit místo činu před tím, než oběť zjistí pravý stav věcí.