español  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Buenos Aires
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Daniel Nemrava o historii česko-argentinských vztahů

Ve dnech 17. a 18. července 2019 uspořádalo Velvyslanectví ČR v Buenos Aires dvě přednášky konferenčního typu na téma česko-argentinských vztahů z historického hlediska ve vazbě na letošní významná výročí.

Akce byla připravena ve spolupráci s Ministerstvem kultury města Buenos Aires. První den proběhla v Domě četby, druhý den v Knihovně Ricarda Güiraldese. Audiovisuální prezentace v podání doc. Mgr. Daniela Nemravy, Ph.D., vedoucího katedry romanistiky Filosofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, sklidila v obou případech velký ohlas publika, které se o problematiku velmi zajímalo a do tématu se interaktivně zapojilo.

Vedle širší veřejnosti se akce zúčastnili zástupci argentinské administrativy, Ministerstva zahraničních věcí, Kongresu, diplomatického sboru či kulturního sektoru a samozřejmě z řad místní české krajanské komunity.

Doc. Nemrava shrnul česko-argentinské reálie od počátku 20. století. Akcentoval letošní tři významná česká výročí, a sice 20 let vstupu do NATO, 15 let vstupu do EU a 30 let Sametové revoluce. Pro pozvané uspořádalo velvyslanectví společenský podnik a do prostor rovněž umístilo bannery přibližující české dědictví UNESCO.

přílohy

Video: Konference v Domě četby 6 MB MP4 (FILE_TYPE_MP4) 1.8.2019

Galerie


Daniel Nemrava k historii česko-argentinských vztahů