español  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva delegace zahraničního výboru Poslanecké sněmovny ve dnech 19. - 23. 6. 2017

Ve dnech 19. - 23. 6. 2017 vykonala návštěvu Argentinské republiky (AR) delegace Zahraničního výboru Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky vedená jejím místopředsedou Pavlem Šrámkem (ANO).

Delegace zahraničního výboru byla dále tvořena jejími místopředsedy Janou Fischerovou (ODS), Pavlem Holíkem (ČSSD) a místopředsedou Hospodářského výboru Jaroslavem Foldynou (ČSSD), který alternoval poslance Reného Čípa (KSČM), který nemohl cestu uskutečnit ze zdravotních důvodů. 

Kromě jednání se zástupci Poslanecké sněmovny Národního kongresu AR delegace jednala s představiteli Ministerstva zahraničních věcí a náboženských otázek AR, vedením politického zastoupení Židovských obcí (DAIA), setkala se s vedením Jihoamerické arménské národní rady, zástupcem vedoucí Delegace Evropské Unie Françoisem Roudiem a navštívila krajanské sdružení Český dům. V rámci podpory ekonomických vztahů navštívila Argentinsko-českou podnikatelskou radu a Argentinskou obchodní komoru. Na pozvání izraelského velvyslance Ilana Sztulmana se delegace zúčastnila slavnostní recepce při příležitosti založení Izraele, kde se mohla setkat s několika tituláři ZÚ EU. 

ZV_congreso2

ZV_congreso2