español  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Filip Kanda
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Inaugurace výstavy „Česko – klenot v srdci Evropy“ v Paraguayi

Dne 14. března 2023 Velvyslanectví České republiky v Buenos Aires inaugurovalo v paraguayském Ciudad del Este výstavu velkoplošných fotografií a bannerů nazvanou „Česko – klenot v srdci Evropy“. Šlo nejen o významnou prezentaci ČR v Paraguayi, ale též o vůbec první akci tohoto druhu v odlehlém městě Ciudad del Este, na východě Paraguaye u hranic s Brazílií a Argentinou.

            Za místo konání výstavy velvyslanectví vybralo foyer prestižního Hotelu Río by Bourbon, s nímž na uspořádání akce spolupracovalo. Inaugurace výstavy se zúčastnili pozvaní hosté, a to jak zástupci úřadů města, tak departmentu Alto Paraná, vlivní podnikatelé,  zástupci významných firem regionu, cestovních agentur i diplomatického sboru.

            Úvodní slovo pronesl velvyslanec Lubomír Hladík, který mj. zmínil záměr zviditelnit a zintenzivnit přítomnost České republiky v postcovidovém období v Paraguayi, a neomezit se přitom jen na hlavní město, ale vytvářet efektivní kontakty a podmínky pro spolupráci i v dalších regionech země. Dále vyzdvihl přednosti a atraktivity České republiky a vyzval přítomné hosty k návštěvě. Velvyslanectví pro organizaci akce čerpalo z rozpočtu MZV pro akce veřejné diplomacie a uspořádalo rovněž společenský podnik. Výstava je po inauguraci volně otevřená návštěvníkům po dobu dalších dvou týdnů.

prezentace ČR

prezentace ČR

prezentace ČR

prezentace ČR