español  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Timoteo na návštěvě Velvyslanectví České republiky

Velvyslanectví České republiky v Buenos Aires bylo v uplynulém týdnu poctěno milou návštěvou. Do jeho prostor zavítal 13 letý student Timoteo Zorrilla Manzo, o kterém se v Argentině mluví jako o budoucím velvyslanci, nebo třeba i budoucím ministru zahraničí. Na půdě zastupitelského úřadu ho přijal zástupce velvyslance a konzul Filip Kanda.

Mladý Timoteo hovoří čtyřmi jazyky a v Buenos Aires už navštívil přes 60 ambasád a mezinárodních organizací. Na místo klukovských her se totiž zajímá o světovou diplomacii, mezinárodní vztahy a zahraniční politiku. Jeho cílem je proto setkat se s velvyslanci a diplomaty z co možná největšího počtu zemí celého světa. Hovoří s nimi o dění ve světě a o roli a poslání diplomacie. Ze svých poznatků už sepisuje svoji první knihu a v budoucnu se chce sám stát velvyslancem. A kdo ví, proč ne rovnou ministrem zahraničí. Mezitím se už teď připravuje na vysokoškolské studium zahraničních vztahů, a už dnes se podílí na simulacích OSN v debatách o několik let starších studentů.

V budově Velvyslanectví České republiky ho přijal zástupce velvyslance a konzul Filip Kanda. Timoteo mu na úvod vyprávěl o svém zájmu o Franze Kafku nebo Václava Havla, ocenil Českou republiku za přijetí největšího počtu ukrajinských uprchlíků na počet obyvatel ve světě, a zajímal se o priority České republiky v jejím současném předsednictví v Radě EU. Na 13 letého studenta pak projevil obdivuhodné znalosti v následném rozhovoru o světové ekonomice, mezinárodním obchodu či potenciálu a výzev, které s sebou nese růst vlivu současné Číny.

Přijetí Timotea na Velvyslanectví České republiky zapadá do jeho pracovní koncepce. Zastupitelský úřad si klade za jeden ze svých základních cílů šíření dobrého jména naší země v zahraničí a všeobecnou spolupráci jak na úrovni státních institucí, tak jednotlivých kruhů široké společnosti a jednotlivců v zemi akreditace. Zvlášť přínosná je pak podpora rozvoje, mládeže, školství a vzájemná výměna v oblasti vzdělání a vědy. Též proto vidí setkání, jako bylo právě toto s mladým Timoteem, jako přínosné pro podporu zdravých pozitivních trendů ve společnosti i pro rozvoj vzájemných vztahů. Timoteo rovněž obdržel informace o možnostech studia v ČR. A navíc, pokud se Timoteo skutečně jednou stane velvyslancem či ministrem zahraničí, jak je jeho snem, jeho vztahy s Českou republikou už v té době budou dlouho dopředu navázány.    

Timoteo

Timoteo