español  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Embajada de República Oriental del Uruguay en Buenos Aires
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Uruguay: Velvyslanec Hladík předal kopie pověřovacích listin ministru zahraničí

Velvyslanec Ľubomír Hladík virtuálně předal do rukou uruguayského ministra zahraničních věcí F. Bustilla kopie pověřovacích listin. Událost se odehrála v sídle Velvyslanectví Uruguayské východní republiky v Buenos Aires. Velvyslanec  s ministrem poté hovořili o bilaterální relaci a plánovaných oslavách stoletého výročí vzájemných diplomatických vztahů.  
 

Dne 15. 3. 2021 se v budově uruguayského velvyslanectví v Buenos Aires odehrál akt, během kterého český velvyslanec Hladík virtuálně předal kopie pověřovacích listin do rukou F. Bustilla, ministra zahraničních věcí. V diskusi velvyslanec Hladík vyřídil pozdravy od ministra T. Petříčka a vzpomenul nadcházející oslavy stého výročí společných vztahů chystané na září tohoto roku. Velvyslanec Hladík i ministr Bustillo taktéž vyjádřili přesvědčení, že bude brzy dokončeno jednání o bilaterální smlouvě o spolupráci mezi ministerstvy obrany. Oba se závěrem shodli, že současné vztahy jsou výborné a obě země i přes geografickou vzdálenost mnohé spojuje.

Jakmile situace dovolí, originály pověřovacích listin velvyslanec Hladík osobně předá prezidentu Uruguayské východní republiky.