español  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Buenos Aires
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velké Bílovice v Argentině

Dne 28. února 2019 přijal velvyslanec Karel Beran delegaci vedení města Velké Bílovice v čele se starostkou Lenkou Grofovou. Součástí delegace byla i bývalá starostka a nynější radní Marie Vlková. Diplomaté velvyslanectví projednali se zástupci Velkých Bílovic aktuální situaci české komunity v Argentině ve vazbě na hlavní účel jejich návštěvy.

Tím bylo setkání s reprezentací města Presidencia Roque Sáenz Peña a českými krajany v regionu. Obě města jsou formálně sbratřena a udržují nadstandardní styky s ohledem na pozoruhodné vazby mezi nimi. Argentina disponuje jednou z největších českých komunit na světě, přičemž v provincii Chaco, jejímž hlavním městem je Presidencia Roque Sáenz Peña, je v rámci země její těžiště. A právě sem přišli první obyvatelé Velkých Bílovic již v roce 1913.

Velvyslanectví ČR v Buenos Aires podporuje krajanský spolek Československé sdružení kulturní, sociální a sportovní, který sídlí ve městě Presidencia Roque Sáenz Peña a je nejstarší českou krajanskou asociací v Argentině. Velvyslanec nastínil povahu spolupráce zastupitelského úřadu s tímto spolkem a zástupci Velkých Bílovic referovali o jejich formách spolupráce se sdružením a s vedením partnerského města.

 

Přijetí vedení Velkých Bílovic na Velvyslanectví ČR v Buenos Aires

Přijetí vedení Velkých Bílovic na Velvyslanectví ČR v Buenos Aires