español  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © MZV Argentiny
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec Lubomír Hladík jednal s vedením MZV Argentiny

Velvyslanec Lubomír Hladík absolvoval dvě videokonference se členy vedení MZV Argentiny, a sice dne 11. září 2020 s prvním náměstkem Pablem Tettamantim a dne 14. září 2020 s pověřeným ředitelem evropské sekce Claudiem Giacominem. Obě jednání zapadla do rámce navazování styků nového velvyslance s klíčovými zástupci argentinské administrativy.

Argentinská strana ocenila prosperující relaci s ČR, ve které vidí potenciál zejména v sektoru vědy a technologie, kde spatřuje sílu ČR. Cílem je prohloubení průmyslové spolupráce a obecně obchodní výměny. Velvyslanec akcentoval jasnou podporu ČR Dohodě EU-Mercosur s tím, že plné zapojení Argentiny do tohoto rámce by jistě bylo ku prospěchu všech zúčastněných. Zmínil velký prostor i pro spolupráci kulturní, univerzitní a sportovní.

Velvyslanec dále s argentinskými zástupci shrnul vzájemnou relaci na poli mezinárodních smluv, když projednali stav jak plánovaných dohod, tak dohod již rozjednaných a konečně dohod již uzavřených, které však ještě nevstoupily v platnost.

Závěrem velvyslanec s argentinskými partnery projednal konkrétní zájmy českých firem v Argentině. Naproti tomu argentinská strana má v současnosti například zájem o české zkušenosti se zakládáním start-upů, a to zejména v technologickém sektoru, především v oblasti umělé inteligence.

Galerie


Videokonference velvyslance Lubomíra Hladíka s vedením MZV Argentiny