česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví ČR v Káhiře
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České firmy se prezentovaly v Egyptě při příležitosti obranného veletrhu EDEX

České firmy z oblasti obranné techniky se ve dnech 3. - 5. 12. 2018 prezentovaly na velkém obranném veletrhu EDEX pořádaném v Káhiře. Jednalo se o  premiérový ročník tohoto veletrhu, jemuž se v Egyptě dostalo značné pozornosti a proběhl pod záštitou prezidenta země Abdel-Fattáh al-Sísího.

Při dané příležitosti uspořádal zastupitelský úřad ČR v Káhiře ve svých prostorách dne 4. 12. jako doprovodnou akci k veletrhu EDEX také česko-egyptský obranný seminář. České firmy zde měly příležitost prezentovat své výrobky zástupcům egyptských společností a státních institucí. Tento seminář se uskutečnil a byl finančně podpořen jako projekt ekonomické diplomacie Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Slavnostního zahájení veletrhu EDEX se zúčastnila řada vysokých egyptských oficiálních představitelů včetně premiéra Mostafy Madboulyho, ministra obrany Gen. Mohameda Ahmed Zákiho či ministra pro zbrojní výrobu Gen. Mohameda Saíd Al-Assára. Osobně se akce zúčastnila také řada zahraničních ministrů obrany. Veletrh během tří dní jeho průběhu přilákal na 10,000 návštěvníků, kteří shlédli vystavované nejmodernější vojenské vybavení a technologie pro pozemní, námořní a letecké síly od více než 300 mezinárodních vystavovatelů. Veletrh EDEX tak poskytl dokonalou platformu pro networking místních, regionálních i mezinárodních společností z obranného sektoru.

Při příležitosti konání veletrhu uspořádal zastupitelský úřad Káhira ve večerních hodinách 4. 12. jako doprovodnou akci česko-egyptský obranný seminář. České firmy zde měly možnost ještě blíže představit zástupcům egyptských společností a státu své výrobky a následně také prodiskutovat další příležitosti spolupráce s egyptskými partnery. Akce se zúčastnilo okolo 45 účastníků. Účast českých firem na veletrhu zajistila káhirská kancelář agentury Czech Trade, zatímco zastupitelský úřad Káhira se primárně angažoval při zajištění účasti egyptských protějšků.

Z ČR se na veletrhu prezentovaly společnosti Česká zbrojovka a.s. vyrábějící ruční palné zbraně, Pamco INT. a.s., která se zaměřuje především na letecký a obranný průmysl a na dodávky souvisejících náhradních dílů či služeb, resp. na výrobu zařízení pro pozemní síly, a společnost Excalibur Army s.r.o., která je lídrem na českém trhu s vojenským materiálem a nabízí mnoho typů vojenských vozidel, zbraňových systémů a munice. Představitelé České zbrojovky a.s. a Pamco INT. a.s. také přijali pozvání k účasti na semináři na zastupitelské úřadě Káhira. Spolu s nimi zde vystoupili také  zástupci automobilky TATRA Trucks a.s., společnosti MESIT s.r.o., která vyrábí a vyvíjí systémy taktické komunikace, vozidlové interkomy a náhlavní soupravy, a společnosti T-CZ a.s. (jejíž holdingovým vlastníkem  je Pamco INT a.s.). Tato společnost zaměřuje své aktivity především  na oblast radiokomunikační a radiolokační techniky.

 

 

Monika Osama, asistentka obchodního oddělení, Zastupitelský úřad Káhira

 

Galerie


edex