česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Káhira
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva výrobního závodu společnosti PFN v Egyptě

Velvyslanec Jan Fulík společně s obchodním radou zastupitelského úřadu Káhira navštívili největší českou investici v Egyptě, výrobní závod společnosti PFN (dříve Pegas Nonwovens), který zahájil výrobu v roce 2013. Vznikl tedy v obtížném období společenských změn (dvojí revoluce let 2011 a 2013). Nachází se v industriální části 6th October City nedaleko Káhiry.

PFN se řadí mezi  přední světové výrobce netkaných textilií používaných zejména na trhu osobních hygienických potřeb, jako jsou dětské plenky, výrobky pro inkontinenci dospělých, dámské hygienické výrobky a různé filtry. Materiálem k výrobě tohoto typu netkaných textilií jsou polypropylenová vlákna. Celková výrobní kapacita netkaných textilií za rok v egyptském závodě PFN je 20 000 tun při nepřetržitém čtyřsměnném provozu.

Firma Pegas Nonwoven zahájila výrobu na jižní Moravě. První výrobní závod se nacházív Bučovicích a druhý v Příměticích u Znojma.

Návštěvu diplomatů ve výrobním závodě PFN doprovázel  generální ředitel David Pokorný, který přednesl dvouhodinovou prezentaci o historii společnosti, jejím výrobním procesu, produktech a jejich vývoji. Informoval také o struktuře společnosti PFN a o nově otevřeném závodě v Jihoafrické republice. Na závěr hostům ukázal výrobní halu, sklady a laboratoř.

Závod společnosti PFN v Egyptě je velmi dobrým příkladem úspěšné české investice. V obtížných egyptských podmínkách vyrábí kvalitní hi-tech výrobky, které uplatňuje nejen na egyptském trhu, ale vyváží je i do dalších zemí včetně EU a Japonska. Využívá místní pracovní síly (asi 100 pracovníků), které vlastními kapacitami zaškoluje. Pracovníci z Česka působili v Egyptě pouze při výstavbě závodu a zahájení výroby, v současné době je kromě českého generálního ředitele do Egypta vysílán pouze český výrobní ředitel.

Monika Osama, asistentka obchodního úseku, ZÚ Káhira