česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Prezentace českých firem v oboru stavebnictví na Velvyslanectví České republiky v Káhiře

Dne 1.března 2018 proběhl v prostorách zastupitelského úřadu České republiky v Káhiře seminář s názvem „Prezentace českých firem v oboru stavebnictví“

Realizace projektu se poněkud odchýlila od původního záměru z důvodu zrušení společné české účasti na veletrhu Batimat 2018, kterou organizovala ZK CzechTrade a k níž byl projekt (seminář) koncipován jako doplňková akce. K účasti na veletržním stánku se nepřihlásil potřebný počet účastníků. Firmy, které tak o účast na veletrhu přišly, měly nicméně zájem se prezentovat alespoň na semináři a proto byla akce realizována byť s menším, než původně očekávaným počtem účastníků, a to jak na české straně, tak na straně egyptských zájemců o spolupráci.


Seminář v prostorách zastupitelského úřadu uvedla paní velvyslankyně Veronika Kuchyňová Šmigolová, s nabídkou českého průmyslu stavebních hmot a strojírenství účastníky seznámil obchodní rada Jiří Charvát, který také přednesl prezentace některých firem, které se po zrušení české veletržní účasti nemohly akce zúčastnit. Po prezentacích českých firem se představily některé egyptské společnosti, které mají zájem o spolupráci v oboru, a následovala neformální diskuse zástupců obou stran. Ta pokračovala při závěrečném koktejlu.


Z české strany se zúčastnili zástupci firem Lasselsberger s.r.o. (RAKO), Vítkovice a.s., Sigmainvest s.r.o. a ZPA Smart Energy a.s. Egyptské zájemce o spolupráci reprezentovali představitelé společností Obelisk Group for Stone Technology, TASCO, ALMA Designs, Dasho DMC, IBG Med, MAS Global Development ad. Nad rámec prezentací zúčastněných českých společností přednesl obchodní rada J. Charvát i prezentace firem, které měly původně zájem o účast na veletrhu a poskytly alespoň prezentační podklady – Tatra Trucks a.s. a KOMA Modular s.r.o.
Diskuse ohledně konkrétních produktů, která následovala, ukázala, že prezentace vyvolaly zájem účastníků o další spolupráci

Galerie


stavební seminář 2018