česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Společnost Omnipol dokončila instalaci výrobní linky pro egyptského partnera

V únoru dokončila tradiční česká společnost OMNIPOL instalaci významného investičního celku - kovací linky, v současnosti jedné z nejmodernějších instalovaných v Egyptě. Pracovního jednání v souvislosti s tímto technologickým milníkem se spolu s ředitelem projektů společnosti OMNIPOL René Davidem zúčastnila i ekonomická diplomatka ZÚ Káhira.

Dodávka zahrnuje technologický projekt linky, dodávku a montáž všech technologií, oživení linky a závěrečné testování. Uvedení linky do plného provozu předpokládá společnost Omnipol v polovině letošního roku.

Místním partnerem společnosti Omnipol je Helwan Engineering Insdutries Co., koncern s širokým rozsahem produkce.

Omnipol i jiné české firmy čelily v posledním roce bezprecedentním komplikacím v důsledku pandemie COVID-19. I za takto ztížených podmínek, které komplikovaly práce na místě i cestování zaměstnanců dodavatele do Egypta a egyptských partnerů do ČR, však dokázala česká firma za nejpřísnějších hygienicko-epidemiologických opatření instalaci úspěšně dokončit.

Celosvětová omezení cestování související s bojem proti šíření nemoci COVID-19 stále značně komplikují sjednávání nových zakázek českými podniky v zahraničí, ale i příjezdy zahraničních partnerů do České republiky. V případech, kdy je obchodní cesta nezbytná, asistuje našim podnikům Ministerstvo zahraničních věcí ČR prostřednictvím bezplatné služby Obchodní cesty(https://www.mzv.cz/ekonomika/cz/udalosti/ministerstvo_zahranici_pomaha_firmam_s.html ),která pomáhá českým podnikatelům zajistit nezbytné podklady a procedury.

Ludmila Leškovská, ekonomická diplomatka ZÚ Káhira