česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Výzva k podávání nabídek na dodávku vozidel – projekt Mezinárodního fondu pro rozvoj zemědělství v Egyptě

Mezinárodní fond pro rozvoj zemědělství (IFAD) financuje projekty v Egyptě již od 80. let. Do dnešního dne se jedná o celkem 14 projektů v hodnotě 520 mil. USD. Aktuálně v Egyptě implementuje 3 projekty, jmenovitě projekt na podporu odolnosti v pouštním prostředí (PRIDE), projekt na podporu venkovských příjmů prostřednictvím posílení trhu (PRIME) a projekt pro investice do udržitelného zemědělství a živobytí (SAIL).

Egypt je v první řadě zemědělskou zemí a je závislý na zemědělském sektoru jako na klíčovém zdroji pracovních míst (až 25%). Druhá fáze egyptského ekonomického reformního programu se zaměřuje na strukturální reformy, v jejichž rámci bude vláda provádět projekty rekultivace a kultivace půdy, stejně jako modernizaci zavlažovacích systémů a zajišťování potravinové bezpečnosti s cílem zvýšit příspěvek zemědělského sektoru do domácího HDP během následujících pěti let.

Rozvoj zemědělského sektoru v Egyptě je příležitostí i pro české firmy z různých sektorů – od dopravy, zemědělské techniky až po vodu a zavlažování. Zastupitelský úřad ČR v Egyptě byl osloven egyptským ministerstvem pro zemědělství s žádostí o distribuci výzvy k podávání nabídek na dodávku vozidel v rámci výše zmíněného projektu PRIDE. Přímé oslovení ambasád s žádostí o distribuci nebývá v Egyptě příliš obvyklé, dovolujeme si proto na tuto zakázku zvláště upozornit. 

 

Veškeré informace najdete níže v PDF přílohách „Invitation for bids“ a „Request for bids“.

 

Ludmila Leškovská, ekonomická diplomatka ZÚ Káhira

přílohy

Invitation for Bids 541 KB PDF (Acrobat dokument) 16.1.2022

Request for Bids 2 MB PDF (Acrobat dokument) 16.1.2022