česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Covid -19 - Zrušení restrikcí pro vstup na území Egypta

Egypt

Egyptská nejvyšší  komise pro řízení epidemiologických opatření (Egyptian Supreme Committee for the Management of Pandemics) zrušila dne 18. 6. 2022 svým rozhodnutím č.3/2022 s okamžitou platností všechna omezující a ochranná opatření související s epidemií Covid 19. Opatření se týka všech cestujících (jak Egyptských státních příslušníků, tak cizinců) vstupujících do Egypta jakýmkoliv přechodem.

Osoby vstupující na území Egypta nemají již povinnost předložit certifikát o očkování či absolvování testu.

Více cestovatelských informací o Egyptě (režim vstupu, bezpečnostní situace, celní předpisy či důležité kontakty) naleznete na samostatném odkaze.

 

Súdán

Po pokusu o státní převrat v říjnu 2021 je mezinárodní letiště v Chartúmu opětovně v provozu. MZV ČR nadále důrazně doporučuje do země necestovat. Na mnoha místech v zemi probíhají i nadále pravidelné protesty. Súdán neuznává žádné očkovací certifikáty. Pro případnou cestu se vyžaduje jedině negativní PCR test (72 hodin). Více je bezpečnostní situaci v zemi věnován samostatný odkaz.

Eritrea

Eritrea neuznává žádné očkovací certifikáty. Pro případnou cestu se vyžaduje jedině negativní PCR test (72 hodin). Pravidelné lety jsou provozovány na lince Káhira - Asmara.

Více cestovatelských informací o Eritrei naleznete na samostatném odkaze.

přílohy

Nové nařízení 1 MB PDF (Acrobat dokument) 19.6.2022