česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace k opatřením v souvislosti s rizikem šíření coronaviru (COVID-19)

V souvislosti s rizikem šíření coroaviru (COVID-19) Egypt spolupracuje se Světovou zdravotnickou organizací. V zemi existuje národní plán prevence, který mj. předpokládá systém spádových nemocnic v jednotlivých governorátech (Fever Hospitals), určených ke kontrole a diagnóze, a ústřední nemocnice ve městě Marsa Matrouh, která je určena ke shromažďování potvrzených případů. V případech pozitivní diagnózy na COVID-19 následuje test a karanténa v délce 14 dnů i u osob, se kterými byla nakažená osoba nedávno ve styku.

Egypt v současnosti provádí zvýšené příletové kontroly na civilních letištích  (zejména měření teploty a vyplnění speciálního příletového dotazníku), které jsou vykonávány u všech cestujících ze zemí zasažených virem (tedy i České republiky). Za účelem vyšší informovanosti byla zřízena národní informační webová stránka  http://www.care.gov.eg/) a národní krizové telefonní číslo (105), kde lze hlásit podezření na nákazu. Volající je vyzván ke sdělení jména, věku, době trvání symptomů, současného místa pobytu v Egyptě a případně země, ze které přicestoval.  Následně je mu doporučena místní spádová nemocnice.  Oba kontakty zatím fungují pouze v arabštině.

Věnujte prosím také pozornost informacím na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR: https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/aktualni_doporuceni_a_varovani/omezeni_dopravy_koronavirus.html