česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Petr
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Aktuální podmínky návratu do ČR z Egypta. Možnosti PCR-testování v Egyptě

MZV ČR doporučuje cestovat do Egypta pouze v nezbytných případech, mezi něž nepatří cestování za účelem turistiky. Upozorňujeme, že Egypt spadá do kategorie zemí s velmi vysokým rizikem nákazy (tmavě červená barva). Při návratu z Egypta do vlasti je nezaočkovaný cestující povinen vyplnit příjezdový formulář a zároveň podstoupit antigenní nebo PCR test, jehož provedení není na začátku cesty starší než 48 hod (antigenní), resp. 72 hod (PCR) a nechat si vystavit písemné potvrzení o výsledku. Následně musí podstoupit pátý až sedmý den druhý PCR test (antigenní nestačí) provedený v ČR. Samoizolace po příjezdu není nutná. Veškeré podrobné informace lze nalézt na následujících odkazech, a to včetně výjimek z uvedených opatření.

 

Od PCR či antigenního testu jsou před návratem do ČR a následných karanténních opatření osvobozeni:

  1. očkované osoby (s ukončeným očkováním + 14 dní) a osoby s prodělaným onemocněním COVID-19 (11 - 180 dní), bez nutnosti testů, pouze s příjezdovým formulářem,

  2. děti do dovršení věku 12 let bez nutnosti testů a příjezdového formuláře,

Detaily opatření na webu Pravidla návratu do ČR.

 

! Kromě pravidel uplatňovaných ČR je třeba sledovat i interní regulace leteckých společností, které se mohou lišit například lhůtou PCR/antigenních testů před odletem.

V případě, že je český občan pozitivně testován před návratem do ČR (resp. kdykoliv během pobytu v Egyptě), je s ohledem na současná protipandematická opatření v zemi povinen strpět karanténní opatření.

Až v případě dalšího pozitivního PCR – testu a poté, co je z karantény propuštěn, na základě lékařské zprávy o bezinfekčnosti a jiných symptomů onemocnění Covid – 19, má ZÚ Káhira oprávnění další asistence, s ohledem na Ochranné opatření MZd ČR, při návratu českého občana do vlasti a to ne dříve než 14 dní od prvního pozitivního výsledku PCR – testu.