english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: @Thredbo Resort
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Oslavy 100 let olympionika Františka Příhody

Ve dnech 8. a 9. července 2021 proběhly v lyžařském městečku Thredbo oslavy 100. narozenin pana Františka Příhody, pražského rodáka a současně nejstaršího žijícího olympionika Austrálie. Při příležitosti jeho kulatého výročí mu bylo předáno vyznamenání MZV ČR Gratias agit za propagaci a šíření dobrého jména ČR v Austrálii a také pamětní fotokniha vytvořená Velvyslanectvím ČR v Canbeře.

Hlavní část oslav proběhla ve čtvrtek 8. července, v den Františkových 100. narozenin, které se zúčastnilo přes 80 hostů, včetně zástupce Olympijského výboru Austrálie či generálního manažera Thredbo Resort, který tyto oslavy uspořádal ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Canbeře.

Čtvrteční událost se konala v konferenčním sále rezortu, který byl vyzdoben českými vlajkami a fotografiemi z Františkova života, včetně jeho útěku z Československa v r. 1949, až po reprezentování Austrálie na ZOH v Cortině v 1956.

Hosté měli příležitost si pochutnat na tradičních českých dezertech včetně ořechových rohlíčků, tvarohových koláčků a rakviček, které patří mezi Františkovy oblíbené a které znovu ochutnal po dlouhých 40 letech. Vyvrcholením večerního programu byl ohňostroj a slavnostní osvětlený sjezd lyžařského týmu instruktorů Thredbo na počest Františkových narozenin.

 

Video s rozhovorem s panem Františkem naleznete zde.

Galerie


František Příhoda 100 let