english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Sčítání lidu 2021

V měsíci březnu a dubnu proběhne sčítání lidu. Sčítání je povinné pro všechny osoby, které mají trvalý  nebo přechodný pobyt v České republice. Povinnost se týká i osob žijících v zahraničí a lze ji splnit vyplněním online formuláře.

Sčítání 2021 začíná o půlnoci z 26. na 27. 03. 2021 (SEČ). Do 09. 04. 2021 má každý možnost sečíst se online prostřednictvím elektronického formuláře, který bude dostupný na  stránce Českého statistického úřadu nebo v mobilní aplikaci.

Sčítání 2021 je povinné pro i pro osoby žijící v zahraničí, které mají trvalý nebo přechodný pobyt v České republice (cizinci). Sečíst se musí každá taková osoba, bez ohledu na místo skutečného pobytu, na věk, svéprávnost a zdravotní stav. Za osoby mladší 18 let, nesvéprávné a podobně provádí sečtení jejich zákonný zástupce, opatrovník či osoba k tomu oprávněná. K dispozici bude i verze sčítacího formuláře v anglickém jazyce.

Sčítání lidu umožnuje Českému statistickému úřadu získat data o obyvatelstvu, která není možné získat jiným způsobem, přičemž online sčítání umožňuje i osobám v zahraničí splnit svoji povinnost prakticky kdekoli.