english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

COVID 19 - Platnost cestovních dokladů a podání žádostí o vystavení nových cestovních dokladů

V souvislosti se situací ovlivněnou pandemií COVID19 byla prodloužena platnost cestovních a osobních dokladů občanů ČR, jejichž platnost skončila v období od vyhlášení nouzového stavu v ČR. 

Občanům, kterým v období od vyhlášení nouzového stavu v ČR vypršela platnost osobních dokladů (cestovní pas, občanský průkaz, řidičský průkaz), je na základě rozhodnutí Ministerstva vnitra ČR platnost těchto dokladů PRODLOUŽENA. Termín platnosti těchto dokladů nebyl prozatím stanoven. měl by nicméně zohledňovat dobu trvání cestovních restrikcí v jednotlivých zemích. Informace byla předána Ministerstvu zahraničních věcí Austrálie a Nového Zélandu. Generální konzulát ČR v Sydney i Velvyslanectví ČR v Canbeře přijímání žádostí o nové cestovní doklady nepřerušily (byť činnost obou úřadů je limitovaná z hygienického a bezpečnostního  hlediska).

Těm občanům, kteří se nemohou k podání žádosti o vydání nového cestovního dokladu z důvodu nemožnosti cesty na Generální konzulát v Sydney (zejména v případě cest z Nového Zélandu) bude vystaven jednorázový náhradní cestovní doklad pro cestu za účelem podání žádosti o nový doklad, jakmile bude cestování povoleno. Generální konzulát umožní přijímání žádostí o nové cestovní doklady i mimo úřední hodiny (pondělí a pátek, víkend).