english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Aktuální informace ohledně šíření koronaviru k 5.3. 2020

Opatření spojené s šířením viru COVID-19 - Austrálie, Nový Zéland

Austrálie:

Lety z pevninské ČLR jsou i nadále zrušeny. Většina výletních plaveb (stále populárnější „cruises“ v JV Asii a Pacifiku) není nastalou situací ovlivněna. Cestujícím z ČLR, kteří nejsou občany Austrálie nebo jejich přímými rodinnými příslušníky nebo nemají v Austrálii trvalý pobyt, není vstup do Austrálie umožněn. Výjimky jsou udělovány studentům posledních dvou ročníků středních škol (Year 11 and 12), jimž je vstup umožněn po individuálním vyšetření a karanténě.

U občanů a rezidentů Austrálie a jejich přímých rodinných příslušníků, kteří v ČLR v posledních 14 dnech před příletem pobývali, je povinná 14 denní domácí karanténa.

Aktuální informace najdete na stránkách NSW Department of Foreign Affairs, DFAT Canberra: (https://www.homeaffairs.gov.au/news-media/current-alerts/novel-coronavirus)

 

Nový Zéland:

Zákaz letů z pevninské ČLR byl prodloužen do 10.3.2020. Tato opatření se nevztahují na Hong Kong, Taiwan a Macao.  Zákaz vstupu po pobytu v ČLR platí pro všechny osoby vyjma občanů NZ a Austrálie a jejich přímých rodinných příslušníků, resp. osob s trvalým pobytem na NZ/AUS (pokud tito občané pobývali 14 dnů před vstupem na NZ v ČLR, musí se podrobit 14 denní domácí karanténě). Zákaz vstupu platí rovněž pro členy posádky a pasažéry lodi Diamond Princess a případně dalších výletních lodí (cruiseships) dle jejich trasy. 

Z důvodu přijímaných opatření mohou být prodlouženy lhůty k udělování víz. Imigrační úřad NZ zřídil speciální telefonní linku (zvláštní linka pro volající v rámci NZ a ze zahraničí).

Aktuální informace najdete na stránkách New Zealand Immigration: https://www.immigration.govt.nz/about-us/media-centre/news-notifications/coronavirus-update-inz-response