english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Česko pomáhá Austrálii po ničivých požárech

Česká republika na počátku února 2020 zaslala 2 miliony Kč na zmírnění dopadů ničivých požárů v Austrálii, konkrétně ve státě Victoria. 
Ministr zahraničí Tomáš Petříček schválil finanční pomoc již na počátku ledna 2020 a Česká republika se stala jedním z prvních států, který reagoval na krizovou situaci, způsobenou rozsáhlými požáry. 

Až v těchto dnech bylo konkrétněji specifikováno zacílení pomoci prostřednictvím tzv. „Victoria Bushfire Appeal“, na který ČR přispěla, a to do těchto oblastí: 

· okamžitá finanční pomoc rodinám obětí požárů (celkově ve výši 50 000 AUD pro každou rodinu) 

· pomoc farmářům při opravách jejich majetku (celkově ve výši 1 milion AUD) 

· okamžitá finanční pomoc obyvatelům oblastí, které byly přímo zasaženy požáry (celkově 4 miliony AUD). 

Kromě pomoci poskytnuté vládou ČR se objevují napříč českou komunitou jak v Austrálii, tak i v České republice ad hoc sbírky. Na Velvyslanectví ČR v Canbeře se denně lidé dotazovali na možnosti pomoci a hlásili se také dobrovolníci, připravení na vlastní náklady do Austrálie přicestovat a pomoci. 

V současné chvíli, po konzultacích a doporučeních australské vlády a krizových složek, se jeví jako nejlepší forma pomoci právě finanční sbírky. Takže ti, které pomoc Ministerstva zahraničních věcí motivovala, můžou stále ještě přispět. 

Sbírka "Victoria Bushfire Appeal"

Sbírka Zoologické zahrady Praha