english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Embassy of the Czech Republic in Canberra
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český stánek zaujal na Multikulturním festivalu v Canbeře

Ve dnech 21. – 23. února 2020 se v australském hlavním městě konala jedna z největších společenských akcí, tzv. Multikulturní festival. Během tohoto festivalu měla již tradičně svůj stánek i Ambasáda ČR v Canbeře, a to v rámci tzv. Evropské uličky, kterou otevřel premier státu ACT, Andrew Barr a ministr pro multikulturní záležitosti, Chris Steel.
 

Letošní stánek byl v duchu Velikonoc a tradic s nimi spojených. Díky šikovným rukám Dominiky Fuskové jsme hned na začátku festivalu mohli ukázat, jak se pomlázky pletou. Někteří návštěvníci si to mohli rovnou vyzkoušet. Dále byly na stánku k dispozici mazance, velikonoční beránek, malovaná vajíčka i kraslice. Ochutnávala se také točená Kofola.

Jako tradičně byl velký zájem o různé informační letáky a brožury. Multikulturní festival sloužil i jako platforma pro představení nového projektu „Czechia in Australia 2020.“

Festivalové dění pokrývalo i australské radio ABC, které si mezi mnoha vystupujícími vybral český pěvecký soubor Kolovrátek, který následně nejenom zazpíval do živého vysílání, ale jeho členka, Zuzana Vasitsch, poskytla o českých tradicích i krátké interview. Další otázky, zejména o české komunitě v Austrálii i v Canbeře pak zodpověděl velvyslanec Tomáš Dub.

Rádi bychom tímto poděkovali všem, kteří se na našem stánku zastavili, naše velké díky patří i souboru Kolovrátek, který vážil dlouhou cestu až z Melbourne.

Galerie


Multicultural festival 2020