english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Czech Universities: Jaké je studium v zemi, kde byla založena první univerzita ve Střední Evropě?

 
Jednou z největších výhod studia v zahraničí pro mnoho mezinárodních studentů je šance poznat naprosto odlišné prostředí. Tato obohacující zkušenost umožňuje vidět a dělat nečekané věci, získat vzdělání na univerzitě světové úrovně, setkat se s lidmi, kteří vyrostli v jiné kultuře a vytvářet si celoživotní vzpomínky. Pokud zvažujete studium na jedné z českých univerzit, určitě se nezapomeňte podívat na portál Czech Universities.

Počátky vzdělávání v České republice se datují do 14. století, kdy byla v roce 1348 založena Univerzita Karlova a stala se tak úplně první univerzitou ve Střední Evropě. Téměř všechny univerzity nabízejí stále zvyšující se počet akreditovaných studijních programů v cizích jazycích, zejména v angličtině. V roce 2020 se počet zapsaných zahraničních studentů zvýšil o 4 000 a celkový počet tak přesáhl hranici 50 000 zahraničních studentů navštěvujících školy v České republice. S výběrem správné instituce a studijního programu v srdci Evropy pomáhá portál Czech Universities, který poskytuje bezplatné informace, průvodce a články.

Czech Universities nabízí kompletní přehled studijních programů určených pro zahraniční studenty s možností výběru dle města, typu studia, formy studia a typu školy, doplněné aktuálními články o českém školství, místní kultuře, pracovních příležitostech nebo tipy, jak si zpestřit pobyt v České republice. Na portálu můžete také absolvovat test studijního zaměření, který vám pomůže s výběrem programu a oborů, na které se hodíte.

Czech Universities úzce spolupracují se soukromými i veřejnými vysokými školami v České republice a pomáhají zahraničním studentům zahájit jejich cestu ke studiu v zemi. Studujte v České republice!

https://www.czechuniversities.com/