english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Křest knihy Anny Rosenbaum "The Safe House Down Under" na Velvyslanectví ČR v Canbeře

Ve středu 4. července se na Velvyslanectví ČR v Canbeře uskutečnil křest knihy Anny Rosenbaum "The Safe House Down Under", která se věnuje, mimo jiné, otázce emigrace československých židů do Austrálie a rolí Austrálie při transformaci Československa.

Křest knihy byl zahájen vystoupením Ondřeje Boháče, vedoucího Velvyslanectví ČR v Canbeře, který zdůraznil důležitá osmičková výročí, připadající na tento rok a připomněl významnou roli Austrálie při přijímání uprchlíků z tehdejšího Československa. Za Slovenskou republiku vystoupil velvyslanec Igor Bartho. Z Australské národní univerzity se křtu knihy zúčastnil profesor Timothy Bonyhady a Dr. James Jupp. Křest knihy se těšil hojné účasti zástupců židovské a krajanské komunity v Austrálii.

Kniha "The Safe House Down Under: Jewish Refugees from Czechoslovakia in Australia 1938 -1944" se věnuje nejen událostem, které následovaly podpisu Mnichovské dohody a vedly k vypuknutí druhé světové  války, ale také židovskou otázkou a emigrací československé židovské komunity do Austrálie. Anna Rosenbaum ve své knize popisuje vztah těchto dvou zemí a zachycuje životní příběhy jedinců, kteří si po útěku z Československa prošli procesem začlenění do australské společnosti.

 

Book Launch

Book Launch

Galerie


Křest knihy Anny Rosenbaum