english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

LINET – Australská mise 2016

Česká firma Linet zahajuje dlouhodobou spolupráci se vzdělávacími centry v Austrálii. Přečtěte si jak zhodnotil první setkání s australskými partnery regionální manažer firmy Linet pan Jiří Mlch.

V souladu s dlouhodobým plánem  a strategií rozvoje nových trhů a oblasti jihovýchodní Asie a Austrálie, jsme od loňského roku s velkou pomocí honorárního konzula p. Petra Vodvářky a paní Zdeny Kotalové s agentury Austrade, začali připravovat projekt spolupráce se vzdělávacími centry pro zdravotnický personál – specializované sestry, pečovatelky dlouhodobě nemocných, vrchní sestry a sestry intenzivní a kritické péče. Cílem je především zviditelnit a představit odborné veřejnosti produkty LINET jako špičkového světového výrobce zdravotnických a pečovatelských lůžek, ale také především přímá a živá demonstrace našich lůžek zdravotnickému personálu, studentům a budoucím specialistům a umožnit jim srovnání se stávajícím vybavením a ukázat všechny technologické a klinické přednosti lůžek LINET.

Tato aktivita plynule navazuje na projet z loňského roku, kterým jsme společně s ředitelem agentury Czech Trade panem Vojtěchem Helikarem a vicekonzulkou paní Michaelou Jeřábkovou odstartovali naše cílené obchodně marketingové aktivity směrem k vládním agenturám a pomohli, tak představit Linet odpovědným zástupcům lokálních vlád pro oblast zdravotnictví v Austrálii, která pro LINET představuje nový trh s velkým potenciálem rozvoje.

Celé naše snažení už od loňského roku aktivně podporuje svoji osobní účastí na vybraných akcích a především oficiální záštitou velvyslanec ČR v Austrálii pan Martin Poh l.

Ve dnech 1. a 2. března 2016 proběhla v Melbourne  první dvě velká setkání se zástupci vzdělávacích center státu Victoria. Jednalo se o instituce INHA (HCI) a ACFE, obě se zaměřují na tzv. „bridging program“, poskytování certifikovaných vzdělávacích programů zdravotních sester a jejich následný profesní rozvoj. Obě školy mají mezinárodní přesah především do regionu jihovýchodní Asie a Indie, což je další výhodou a pomocí pro naši další expanzi a rozvoj trhů  v této oblasti.

Prezentací a představení špičkových lůžek MULTICARE a SENTIDA 7i se oba dny, mimo kompletního vedení a zástupců škol zúčastnilo několik desítek studentů z Austrálie, Indonésie, Filipín, Thajska….Díky záštitě a osobní účasti českého velvyslance pana Martina Pohla se nám podařilo na setkání v ACFE přivítat i bývalého šéfa legislativní rady vlády státu Victoria pana Roberta Smithe, který je zároveň chairman centra ACFE, dále pak pana Johna Winderse bývalého prezidenta ANZ Bank (největší banka v oblasti), který je významným členem vedení školy a respektovaným poradcem. Oba pánové projevili mimořádný zájem o naše lůžka, vysoce ocenili technologickou vyspělost a kvalitu našich produktů a přislíbili aktivní pomoc při prosazování našich obchodních aktivit a zviditelňovaní značky a lůžek LINET na australském trhu.

Mimořádnému úspěchu celé akce po oba dny velmi pomohla vysoce profesionální a odborná přednáška a presentace lůžka MULTICARE klinickým specialistou, zástupcem našeho australského distributora, pana Charlese Stevense, nadchla a přesvědčila všechny zúčastněné, že lůžka LINET patří mezi absolutní špičku na trhu a v mnoha ohledech nemají konkurenci.

Zájem a nadšení z našich produktů jednak díky technologiím ale především díky snadnému a uživatelsky komfortnímu, intuitivnímu ovládání, vlastnostem, které mimořádným způsobem usnadňují práci sestrám a zdravotnickému personálu, byl na po oba dny na všech zúčastněných vidět a může nás tak oprávněně naplňovat optimismem, že se LINETU i v této oblasti podaří zopakovat fenomenální úspěch, který mají naše produkty na již etablovaných trzích.

Chtěl bych proto touto cestou znovu poděkovat všem kdo se na velkém úspěchu celé akce podíleli a to především panu Petru Vodvářovi, Zdeně Kotalové, Simonovi Schweigertovi, Raulu Hernandezovi, Quentionovi McGregorovi, Darylu Bradenovi a v neposlední řadě panu velvyslanci Martinovi Pohlovi, za jejich velkou a aktivní pomoc a podporu tomuto projektu, který pevně věřím, bude úspěšně pokračovat a podaří se nám jej rozšířit do dalších zemí Austrálie a regionu jihovýchodní Asie.

Příští týden nás, čeká setkání se zástupci TAFE SA, dalšího vzdělávacího centra tentokrát na jihu Austrálie v Adelaide, návštěva místních nemocnic. Přesun do Aucklandu a setkání s naším novým partner pro tuto zemi a schůzka s honorarním konzulem, který po referenci českého velvyslance projevil zájem o setkáni a ochotu pomoc při našem etablování se na zdravotnickém trhu Nového Zélandu. Jde o naše první přímé obchodní aktivity na tomto pro LINET zatím novém a neznámém trhu.

Celou třítýdenní na cestováni a přesuny náročnou cestu zakončíme na výstavě HEALTH CARE WEEK v Sydney od 14. do 18.3., kterou opět podpoří svojí osobní účastí český velvyslanec, vedoucí českého generálního konzulátu v Sydney a ředitel CZECH TRADE Australia pan Vojtěch Helikar.

Pevně věřím, že tyto aktivity dlouhodobě přispějí k rozvoji našich obchodních a marketingových aktivit a pomohou do budoucna prosadit značku LINET, tak jak se nám to daří v rámci Evropy, středního východu a USA.

 

Jiří Mlch
Regionální manažer pro Asii a Pacifik
LINET spol. s r.o., Želevčice 5, 274 01  Slaný