english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Náměstek Kulhánek jednal v Austrálii

Náměstek ministra zahraničních věcí Jakub Kulhánek uskutečnil ve dnech 18. - 21. října 2015 pracovní návštěvu Austrálie, s jejímiž představiteli jednal o bilaterálních i aktuálních zahraničně-politických tématech.

V Canbeře se Jakub Kulhánek setkal s náměstkem ministryně zahraničních věcí Austrálie panem Ricem Wellsem, se kterým diskutoval o možnostech zintenzivnění bilaterálních vztahů a o aktuálních mezinárodních otázkách, které se dotýkají ČR i Austrálie. Jednání náměstků předcházelo krátké setkání náměstka Kulhánka s ministryni zahraničních věcí Austrálie paní Julii Bishopovou.

V rámci dalšího programu návštěvy proběhla jednání na ministerstvu pro imigraci a ochranu hranic, ministerstvu obrany a v několika prestižních akademických institucích, které se zaměřují na bezpečnostní problematiku a mezinárodní vztahy. V Sydney náměstek Kulhánek mimo jiné diskutoval o možnostech ekonomické spolupráce s odborníky z Europe-Australia Business Council.

ČR a Austrálie mají dobré bilaterální vztahy, které jsou založeny na sdílených hodnotách, podobných postojích k mezinárodním otázkám a perspektivních obchodních příležitostech. I přes velkou geografickou vzdálenost se obou zemí dotýkají obdobné problémy, včetně migrace a pomoci uprchlíkům. Obě země mají zájem na vyřešení situace na Ukrajině a v Sýrii.

Česká krajanská komunita v Austrálii patří mezi největší na světě.

Galerie


Náměstek J.Kulhánek v Austrálii // Deputy Minister Kulhánek in Australia